Sports Schedule
Search


TODAY:
SATURDAY, 31 OCTOBER
>
Saturday, 31 October
Fitness
Sat, 31 Oct 2020 - 10:00
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Saturday, 31 October
Scheids cursus
Sat, 31 Oct 2020 - 10:00
10:00 - 13:00
Scheids cursus

Hall 2 Basketball
>
Saturday, 31 October
VTC
Sat, 31 Oct 2020 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
14:00 - 14:50
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 31 October
Jumping fitness - Registration required
Sat, 31 Oct 2020 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Saturday, 31 October
Booking on Tennis court 1
Sat, 31 Oct 2020 - 12:59
12:59 - 13:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
13:59 - 14:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
14:59 - 15:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
>
Saturday, 31 October
Booking on Dance hall
Sat, 31 Oct 2020 - 14:00
14:00 - 15:00
Booking on Dance hall

Dance hall
19:00 - 20:00
Booking on Dance hall

Dance hall
20:00 - 21:00
Booking on Dance hall

Dance hall
>
Saturday, 31 October
Booking on Tennis court 3
Sat, 31 Oct 2020 - 15:00
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3

TOMORROW:
SUNDAY, 1 NOVEMBER
>
Sunday, 01 November
Booking on Tennis court 1
Sun, 01 Nov 2020 - 09:59
09:59 - 10:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
10:59 - 11:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
11:59 - 12:59
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
14:00 - 15:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
>
Sunday, 01 November
Fitness
Sun, 01 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:15 - 11:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
10:30 - 11:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Sunday, 01 November
Club power - Registration required
Sun, 01 Nov 2020 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 01 November
Jumping fitness - Registration required
Sun, 01 Nov 2020 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 01 November
Booking on Tennis court 3
Sun, 01 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
14:00 - 15:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
20:00 - 21:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
>
Sunday, 01 November
Insanity - Registration required
Sun, 01 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
Insanity - Registration required
Savon van den Berk
Hall 4 Insanity
>
Sunday, 01 November
VTC
Sun, 01 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 01 November
Booking on Dance hall
Sun, 01 Nov 2020 - 14:00
14:00 - 15:00
Booking on Dance hall

Dance hall
16:00 - 17:00
Booking on Dance hall

Dance hall
17:00 - 18:00
Booking on Dance hall

Dance hall
19:00 - 20:00
Booking on Dance hall

Dance hall
>
Sunday, 01 November
Body Shape - Registration required
Sun, 01 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Body Shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape
>
Sunday, 01 November
Booking on Tennis court 2
Sun, 01 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Booking on Tennis court 2

Tennis court 2

MONDAY, 2 NOVEMBER
>
Monday, 02 November
Fitness
Mon, 02 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Monday, 02 November
Pilates - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 02 November
VTC
Mon, 02 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 2
Mon, 02 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Booking on Tennis court 2

Tennis court 2
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 2

Tennis court 2
>
Monday, 02 November
Booking on Fitness court
Mon, 02 Nov 2020 - 12:00
12:00 - 13:00
Booking on Fitness court

Fitness court
13:00 - 14:00
Booking on Fitness court

Fitness court
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 4
Mon, 02 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
Booking on Tennis court 4

Tennis court 4
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 6
Mon, 02 Nov 2020 - 15:00
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 6

Tennis court 6
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 6

Tennis court 6
>
Monday, 02 November
Jumping fitness - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 5
Mon, 02 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 5

Tennis court 5
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 5

Tennis court 5
>
Monday, 02 November
Running
Mon, 02 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Monday, 02 November
Tennis
Mon, 02 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 02 November
Body shape - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 3 Body shape
>
Monday, 02 November
Keep moving - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 7
Mon, 02 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 7

Tennis court 7
>
Monday, 02 November
Booking on Tennis court 8
Mon, 02 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 8

Tennis court 8
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 8

Tennis court 8
>
Monday, 02 November
Club power - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 02 November
Dryland training swimming - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dryland training swimming - Registration required
Nick Weerts
Hall 4 Insanity
>
Monday, 02 November
Staff
Mon, 02 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
>
Monday, 02 November
Spinning
Mon, 02 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 02 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Monday, 02 November
Club power
Mon, 02 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Club power
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
>
Monday, 02 November
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 02 November
Yoga - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 02 November
Cross training - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
19:30 - 20:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Monday, 02 November
Zumba - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Zumba - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Zumba
>
Monday, 02 November
Tilsac (certificate needed)
Mon, 02 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Tilsac (certificate needed)

Hall 2c Climbing
>
Monday, 02 November
Boot camp - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Boot camp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Monday, 02 November
Mindfulness - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 02 November
Xcore - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 02 November
Female hip hop - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required
Michaela Nova
hall 2a Dance
>
Monday, 02 November
Boot camp teams only! - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Boot camp teams only! - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Monday, 02 November
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required
Michaela Nova
hall 2a Dance
>
Monday, 02 November
Gymnastics - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Monday, 02 November
Kickboxing - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 02 November
Mobility stretching - Registration required
Mon, 02 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall

TUESDAY, 3 NOVEMBER
>
Tuesday, 03 November
Fitness
Tue, 03 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Tuesday, 03 November
VTC
Tue, 03 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 03 November
Staff
Tue, 03 Nov 2020 - 08:05
08:05 - 08:50
Staff pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
17:30 - 18:30
Staff fitness staff only - Registration required
Andrew van Vliet
Fitness 3
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 1
Tue, 03 Nov 2020 - 11:00
11:00 - 12:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
13:00 - 14:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
21:00 - 22:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 3
Tue, 03 Nov 2020 - 11:00
11:00 - 12:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
13:00 - 14:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
>
Tuesday, 03 November
Breathing exercises - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 03 November
Booking on Dance hall
Tue, 03 Nov 2020 - 14:00
14:00 - 15:00
Booking on Dance hall

Dance hall
>
Tuesday, 03 November
Yoga - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 5
Tue, 03 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 5

Tennis court 5
18:00 - 19:00
Booking on Tennis court 5

Tennis court 5
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 5

Tennis court 5
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 7
Tue, 03 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 7

Tennis court 7
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 7

Tennis court 7
>
Tuesday, 03 November
Jumping fitness - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 03 November
Running
Tue, 03 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Tuesday, 03 November
Tennis
Tue, 03 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7/8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 03 November
Keep moving - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Renata Kenda
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 03 November
Club power - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
20:45 - 21:45
Club power - Registration required
Charlotte Newman
Hall 3 Club power
>
Tuesday, 03 November
Dance styles Jazz funk - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dance styles Jazz funk - Registration required
Gijsje Driessen
Dance_Hall
>
Tuesday, 03 November
Pilates - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 03 November
Spinning
Tue, 03 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Madelene Munnik
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 03 November
Boxing
Tue, 03 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 03 November
Cross training - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
hall 1 cross training
>
Tuesday, 03 November
Heels - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 6
Tue, 03 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 6

Tennis court 6
>
Tuesday, 03 November
Booking on Tennis court 8
Tue, 03 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 8

Tennis court 8
>
Tuesday, 03 November
Hip hop - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 03 November
Xcore - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 03 November
Body shape - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Kalina Raycheva
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 03 November
Badminton
Tue, 03 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton 1 - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 03 November
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Tue, 03 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Tuesday, 03 November
Rugby - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required

Rugby Field
>
Tuesday, 03 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
hall 2a Dance
>
Tuesday, 03 November
Classical ballet advanced - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Classical ballet advanced - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 03 November
Lap swim - Registration required
Tue, 03 Nov 2020 - 21:30
21:30 - 22:30
Lap swim - Registration required
Rik Rozendaal
Swim Drieburcht

WEDNESDAY, 4 NOVEMBER
>
Wednesday, 04 November
Fitness
Wed, 04 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
>
Wednesday, 04 November
Staff
Wed, 04 Nov 2020 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 04 November
VTC
Wed, 04 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 04 November
Yoga - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 1
Wed, 04 Nov 2020 - 12:00
12:00 - 13:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
15:00 - 16:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 4
Wed, 04 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 4

Tennis court 4
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 4

Tennis court 4
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 6
Wed, 04 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 6

Tennis court 6
>
Wednesday, 04 November
Jumping fitness - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 04 November
Mindfulness - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 04 November
Running
Wed, 04 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Wednesday, 04 November
Keep moving - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 7
Wed, 04 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Booking on Tennis court 7

Tennis court 7
>
Wednesday, 04 November
Club power - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 2a Club power
18:00 - 19:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 04 November
Latin solo - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 04 November
Spinning
Wed, 04 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 04 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Wednesday, 04 November
Classical ballet beginners - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet beginners - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 04 November
Cross training - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
hall 1 cross training
>
Wednesday, 04 November
Insanity - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 04 November
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 04 November
Body shape - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 04 November
Climbing
Wed, 04 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 04 November
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 8
Wed, 04 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Booking on Tennis court 8

Tennis court 8
>
Wednesday, 04 November
Boot camp - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Boot camp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 04 November
Boxing
Wed, 04 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 04 November
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Helena Sic
Dance_Hall
>
Wednesday, 04 November
Jazz dance beginners - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Jazz dance beginners - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 04 November
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 04 November
Association Sports TSBV Sauron
Wed, 04 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Association Sports TSBV Sauron

Hall 2a Badminton
21:00 - 22:00
Association Sports TSBV Sauron

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 04 November
Booking on Tennis court 3
Wed, 04 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
21:00 - 22:00
Booking on Tennis court 3

Tennis court 3
>
Wednesday, 04 November
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Raifa Bazzi
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 04 November
Lap swim - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 22:15
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Wednesday, 04 November
Contemporary advanced - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Contemporary advanced - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Wednesday, 04 November
Cross training teams only! - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Cross training teams only! - Registration required
Anne-May Hali
hall 1 cross training
>
Wednesday, 04 November
Gymnastics beginners - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics beginners - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Wednesday, 04 November
Zumba - Registration required
Wed, 04 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

THURSDAY, 5 NOVEMBER
>
Thursday, 05 November
Fitness
Thu, 05 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Thursday, 05 November
VTC
Thu, 05 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 05 November
Yoga - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Esplanade yoga
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 05 November
Booking on Dance hall
Thu, 05 Nov 2020 - 15:00
15:00 - 16:00
Booking on Dance hall

Dance hall
>
Thursday, 05 November
Booking on Tennis court 1
Thu, 05 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 1

Tennis court 1
>
Thursday, 05 November
Booking on Tennis court 2
Thu, 05 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Booking on Tennis court 2

Tennis court 2
>
Thursday, 05 November
Jumping fitness - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 05 November
Pole dancing - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 05 November
Keep moving
Thu, 05 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 05 November
Club power - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Thursday, 05 November
Lap swim - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Thursday, 05 November
Spinning
Thu, 05 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 05 November
Tennis
Thu, 05 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 05 November
Infini-T demo closed training - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Infini-T demo closed training - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
hall 2a Dance
>
Thursday, 05 November
Climbing
Thu, 05 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Danny Vong
Hall 2c Climbing
>
Thursday, 05 November
Conditioning training for teams - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Conditioning training for teams - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1 teams
20:00 - 21:00
Conditioning training for teams - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1 teams
>
Thursday, 05 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
hall 2a Dance
>
Thursday, 05 November
Body Shape - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body Shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 05 November
Club yoga - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Club yoga - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Esplanade Club yoga
>
Thursday, 05 November
Xcore
Thu, 05 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Xcore
Tjeerd Hermkes
Dance_Hall
>
Thursday, 05 November
Boxing
Thu, 05 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 05 November
Zumba - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Chern Jansen
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 05 November
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 05 November
Cross training
Thu, 05 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Cross training
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Thursday, 05 November
Gymnastics - Registration required
Thu, 05 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto

FRIDAY, 6 NOVEMBER
>
Friday, 06 November
Fitness
Fri, 06 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Friday, 06 November
VTC
Fri, 06 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 06 November
Jumping fitness - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 06 November
Staff
Fri, 06 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Staff tennis 6, 7, 8 staff only!
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 06 November
Club Power - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club Power - Registration required
Kelly Rademakers
Hall 2a Club power
>
Friday, 06 November
Zumba - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:15
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 06 November
Cross training - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
hall 1 cross training
>
Friday, 06 November
Insanity - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Madelene Munnik
Hall 4 Insanity
>
Friday, 06 November
Xcore - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Dance_Hall
>
Friday, 06 November
Spinning
Fri, 06 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Friday, 06 November
Booking on Dance hall
Fri, 06 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Booking on Dance hall

Dance hall
>
Friday, 06 November
Kickboxing - Registration required
Fri, 06 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Friday, 06 November
Boxing
Fri, 06 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga

SATURDAY, 7 NOVEMBER
>
Saturday, 07 November
Fitness
Sat, 07 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:15 - 11:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
10:30 - 11:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Saturday, 07 November
Zumba - Registration required
Sat, 07 Nov 2020 - 10:15
10:15 - 11:15
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba
>
Saturday, 07 November
VTC
Sat, 07 Nov 2020 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
14:00 - 14:50
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 07 November
Jumping fitness - Registration required
Sat, 07 Nov 2020 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness

SUNDAY, 8 NOVEMBER
>
Sunday, 08 November
Fitness
Sun, 08 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:15 - 11:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
10:30 - 11:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Sunday, 08 November
Club power - Registration required
Sun, 08 Nov 2020 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 08 November
Jumping fitness - Registration required
Sun, 08 Nov 2020 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 08 November
Insanity - Registration required
Sun, 08 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
Insanity - Registration required
Savon van den Berk
Hall 4 Insanity
>
Sunday, 08 November
VTC
Sun, 08 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 08 November
Body Shape - Registration required
Sun, 08 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Body Shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape

MONDAY, 9 NOVEMBER
>
Monday, 09 November
Fitness
Mon, 09 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:15 - 13:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:30 - 14:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Monday, 09 November
Pilates - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 09 November
VTC
Mon, 09 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 09 November
Jumping fitness - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 09 November
Running
Mon, 09 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Monday, 09 November
Tennis
Mon, 09 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 09 November
Body shape - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 3 Body shape
>
Monday, 09 November
Keep moving - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 09 November
Club power - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 09 November
Dryland training swimming - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dryland training swimming - Registration required
Nick Weerts
Hall 4 Insanity
>
Monday, 09 November
Staff
Mon, 09 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
>
Monday, 09 November
Spinning
Mon, 09 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 09 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Monday, 09 November
Club power
Mon, 09 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Club power
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
>
Monday, 09 November
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 09 November
Yoga - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 09 November
Cross training - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
19:30 - 20:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Monday, 09 November
Zumba - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Zumba - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Zumba
>
Monday, 09 November
Boot camp - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 19:30
Boot camp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Monday, 09 November
Tilsac (certificate needed)
Mon, 09 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Tilsac (certificate needed)

Hall 2c Climbing
>
Monday, 09 November
Mindfulness - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 09 November
Xcore - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 09 November
Boot camp teams only! - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Boot camp teams only! - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Monday, 09 November
Female hip hop - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required
Michaela Nova
hall 2a Dance
>
Monday, 09 November
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required
Michaela Nova
hall 2a Dance
>
Monday, 09 November
Gymnastics - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Monday, 09 November
Kickboxing - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 09 November
Mobility stretching - Registration required
Mon, 09 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall

TUESDAY, 10 NOVEMBER
>
Tuesday, 10 November
Fitness
Tue, 10 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Tuesday, 10 November
VTC
Tue, 10 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 10 November
Staff
Tue, 10 Nov 2020 - 08:05
08:05 - 08:50
Staff pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
17:30 - 18:30
Staff fitness staff only - Registration required
Andrew van Vliet
Fitness 3
>
Tuesday, 10 November
Breathing exercises - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 10 November
Yoga - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 10 November
Jumping fitness - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 10 November
Running
Tue, 10 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Tuesday, 10 November
Tennis
Tue, 10 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7/8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 10 November
Keep moving - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Renata Kenda
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 10 November
Club power - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
20:45 - 21:45
Club power - Registration required
Charlotte Newman
Hall 3 Club power
>
Tuesday, 10 November
Dance styles Jazz funk - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dance styles Jazz funk - Registration required
Gijsje Driessen
Dance_Hall
>
Tuesday, 10 November
Pilates - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates - Registration required
Mylene Remezond
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 10 November
Spinning
Tue, 10 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 10 November
Boxing
Tue, 10 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 10 November
Cross training - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
hall 1 cross training
>
Tuesday, 10 November
Heels - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 10 November
Hip hop - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 10 November
Xcore - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 10 November
Body shape - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 10 November
Badminton
Tue, 10 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton 1 - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 10 November
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Tue, 10 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Tuesday, 10 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
hall 2a Dance
>
Tuesday, 10 November
Classical ballet advanced - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Classical ballet advanced - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 10 November
Lap swim - Registration required
Tue, 10 Nov 2020 - 21:30
21:30 - 22:30
Lap swim - Registration required
Rik Rozendaal
Swim Drieburcht

WEDNESDAY, 11 NOVEMBER
>
Wednesday, 11 November
Fitness
Wed, 11 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Wednesday, 11 November
Staff
Wed, 11 Nov 2020 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 11 November
VTC
Wed, 11 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 11 November
Yoga - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 11 November
Jumping fitness - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 11 November
Mindfulness - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 11 November
Running
Wed, 11 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
17:00 - 18:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
18:00 - 19:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
19:00 - 20:00
Running training - Registration required

Meeting point_running
>
Wednesday, 11 November
Keep moving - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 11 November
Club power - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 2a Club power
18:00 - 19:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 11 November
Latin solo - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 11 November
Spinning
Wed, 11 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 11 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Wednesday, 11 November
Classical ballet beginners - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet beginners - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 11 November
Cross training - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
hall 1 cross training
>
Wednesday, 11 November
Insanity - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 11 November
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 11 November
Body shape - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 11 November
Climbing
Wed, 11 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 11 November
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 11 November
Boot camp - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Boot camp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 11 November
Boxing
Wed, 11 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 11 November
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Helena Sic
Dance_Hall
>
Wednesday, 11 November
Jazz dance beginners - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Jazz dance beginners - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 11 November
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 11 November
Association Sports TSBV Sauron
Wed, 11 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Association Sports TSBV Sauron

Hall 2a Badminton
21:00 - 22:00
Association Sports TSBV Sauron

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 11 November
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Raifa Bazzi
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 11 November
Lap swim - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 22:15
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Wednesday, 11 November
Contemporary advanced - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Contemporary advanced - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Wednesday, 11 November
Cross training teams only! - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Cross training teams only! - Registration required
Anne-May Hali
hall 1 cross training
>
Wednesday, 11 November
Gymnastics beginners - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics beginners - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Wednesday, 11 November
Zumba - Registration required
Wed, 11 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

THURSDAY, 12 NOVEMBER
>
Thursday, 12 November
Fitness
Thu, 12 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Thursday, 12 November
VTC
Thu, 12 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 12 November
Yoga - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Esplanade yoga
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 12 November
Jumping fitness - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 12 November
Pole dancing - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 12 November
Keep moving
Thu, 12 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 12 November
Club power - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Thursday, 12 November
Lap swim - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Thursday, 12 November
Spinning
Thu, 12 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 12 November
Tennis
Thu, 12 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 12 November
Infini-T demo closed training - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Infini-T demo closed training - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
hall 2a Dance
>
Thursday, 12 November
Climbing
Thu, 12 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Danny Vong
Hall 2c Climbing
>
Thursday, 12 November
Conditioning training for teams - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Conditioning training for teams - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1 teams
20:00 - 21:00
Conditioning training for teams - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1 teams
>
Thursday, 12 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
hall 2a Dance
>
Thursday, 12 November
Body Shape - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body Shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 12 November
Club yoga - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Club yoga - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Esplanade Club yoga
>
Thursday, 12 November
Xcore
Thu, 12 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Xcore
Tjeerd Hermkes
Dance_Hall
>
Thursday, 12 November
Boxing
Thu, 12 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 12 November
Zumba - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Chern Jansen
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 12 November
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 12 November
Cross training
Thu, 12 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Cross training
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Thursday, 12 November
Gymnastics - Registration required
Thu, 12 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto

FRIDAY, 13 NOVEMBER
>
Friday, 13 November
Fitness
Fri, 13 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
>
Friday, 13 November
VTC
Fri, 13 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 13 November
Jumping fitness - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 13 November
Staff
Fri, 13 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Staff tennis 6, 7, 8 staff only!
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 13 November
Club Power - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club Power - Registration required
Kelly Rademakers
Hall 2a Club power
>
Friday, 13 November
Zumba - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:15
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 13 November
Cross training - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
hall 1 cross training
>
Friday, 13 November
Insanity - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Madelene Munnik
Hall 4 Insanity
>
Friday, 13 November
Xcore - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Dance_Hall
>
Friday, 13 November
Spinning
Fri, 13 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Friday, 13 November
Kickboxing - Registration required
Fri, 13 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Friday, 13 November
Boxing
Fri, 13 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga

SATURDAY, 14 NOVEMBER
>
Saturday, 14 November
Fitness
Sat, 14 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:15 - 11:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
10:30 - 11:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Saturday, 14 November
Scheids cursus
Sat, 14 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 13:00
Scheids cursus

Hall 2 Basketball
>
Saturday, 14 November
Zumba - Registration required
Sat, 14 Nov 2020 - 10:15
10:15 - 11:15
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba
>
Saturday, 14 November
VTC
Sat, 14 Nov 2020 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
14:00 - 14:50
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 14 November
Jumping fitness - Registration required
Sat, 14 Nov 2020 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness

SUNDAY, 15 NOVEMBER
>
Sunday, 15 November
Fitness
Sun, 15 Nov 2020 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:15 - 11:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
10:30 - 11:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:15 - 12:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
11:30 - 12:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:45 - 12:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
12:30 - 13:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
12:30 - 13:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:45 - 13:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:00 - 14:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:45 - 14:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:45 - 14:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:00 - 15:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
14:15 - 15:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:00 - 15:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:15 - 16:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:30 - 16:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:15 - 16:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
16:15 - 17:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
16:30 - 17:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:45 - 17:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
17:30 - 18:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:45 - 18:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:00 - 19:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:45 - 20:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:00 - 20:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
19:15 - 20:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Sunday, 15 November
Club power - Registration required
Sun, 15 Nov 2020 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 15 November
Jumping fitness - Registration required
Sun, 15 Nov 2020 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 15 November
Insanity - Registration required
Sun, 15 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
Insanity - Registration required
Savon van den Berk
Hall 4 Insanity
>
Sunday, 15 November
VTC
Sun, 15 Nov 2020 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 15 November
Body Shape - Registration required
Sun, 15 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Body Shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape

MONDAY, 16 NOVEMBER
>
Monday, 16 November
Fitness
Mon, 16 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Monday, 16 November
Pilates - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 16 November
VTC
Mon, 16 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 16 November
Jumping fitness - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 16 November
Tennis
Mon, 16 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Dorien Hamelink
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 16 November
Body shape - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 3 Body shape
>
Monday, 16 November
Keep moving - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 16 November
Club power - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 16 November
Dryland training swimming - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dryland training swimming - Registration required
Nick Weerts
Hall 4 Insanity
>
Monday, 16 November
Staff
Mon, 16 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
>
Monday, 16 November
Spinning
Mon, 16 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 16 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Monday, 16 November
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 16 November
Volleyball
Mon, 16 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 10 - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 9 - Registration required
Roel Mosselveld
Hall 1b Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 2c Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 2b Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball women 2 - Registration required
Paul Mulder
Hall 2a Bas-volleyball
>
Monday, 16 November
Yoga - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 16 November
Cross training - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
19:30 - 20:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Monday, 16 November
Zumba - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Zumba - Registration required
Paul Tulfer
Hall 3 Zumba
>
Monday, 16 November
Boot camp - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 19:30
Boot camp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Monday, 16 November
Korfball
Mon, 16 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Korfball women 1 - Registration required
Johan Bonekamp
Hall 2 Korfball
>
Monday, 16 November
Running
Mon, 16 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Monday, 16 November
Soccer
Mon, 16 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
soccer keepers training - Registration required
Martijn Thijs
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer men sat 4 - Registration required
Jan van Corven
Soccer Pitch A
20:30 - 22:00
Soccer sat selection - Registration required
Erik Oeben
Soccer Pitch A
20:30 - 22:00
Soccer sat selection - Registration required
Regi Essed
Soccer Pitch B
>
Monday, 16 November
Mindfulness - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 16 November
Xcore - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 16 November
Basketball
Mon, 16 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Basketball men 2 - Registration required
Clayton Goeloe
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1 Bas-volleyball
>
Monday, 16 November
Female hip hop - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required
Michaela Nova
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 16 November
Hockey
Mon, 16 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey women 10 - Registration required
Luna Zeevalk
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 11 - Registration required

Water-based pitch A
>
Monday, 16 November
Ice skating
Mon, 16 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Ice skating 1+2 - Registration required
Erik Agterdenbos
Ice Skating 400m
20:00 - 21:00
Ice skating beginners - Registration required
Roos Blom
Ice skating rink I.Wust
>
Monday, 16 November
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required
Michaela Nova
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 16 November
Gymnastics - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Monday, 16 November
Kickboxing - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Monday, 16 November
Mobility stretching - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall
>
Monday, 16 November
Trainings team 1 TSHV SHOT - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Trainings team 1 TSHV SHOT - Registration required
Maaike Willekes
Water-based pitch A
>
Monday, 16 November
Trainings team 2 TSHV SHOT
Mon, 16 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Trainings team 2 TSHV SHOT

Water-based pitch B
>
Monday, 16 November
Club yoga - Registration required
Mon, 16 Nov 2020 - 21:30
21:30 - 22:30
Club yoga - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club yoga

TUESDAY, 17 NOVEMBER
>
Tuesday, 17 November
Fitness
Tue, 17 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Tuesday, 17 November
VTC
Tue, 17 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 17 November
Staff
Tue, 17 Nov 2020 - 08:05
08:05 - 08:50
Staff pilates - Registration required
Joeseph van Asten
Hall 4 Boxing/yoga
17:00 - 19:00
Staff squash - Registration required

Squash court 3-4
17:30 - 18:30
Staff fitness staff only - Registration required
Andrew van Vliet
Fitness 3
>
Tuesday, 17 November
Breathing exercises - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 17 November
Yoga - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 17 November
Jumping fitness - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 17 November
Tennis
Tue, 17 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7/8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 17 November
Keep moving - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Renata Kenda
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 17 November
Club power - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
20:45 - 21:45
Club power - Registration required
Charlotte Newman
Hall 3 Club power
>
Tuesday, 17 November
Dance styles Jazz funk - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Dance styles Jazz funk - Registration required
Gijsje Driessen
Dance_Hall
>
Tuesday, 17 November
Pilates - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates - Registration required
Mylene Remezond
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 17 November
Spinning
Tue, 17 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 17 November
Jiu Jitsu
Tue, 17 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 19:00
Jiu Jitsu karate - Registration required
Jan Johannes Gerritsen
T Kwadraat Budo
>
Tuesday, 17 November
Boxing
Tue, 17 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 17 November
Cross training - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Cross training - Registration required
Bart Schuurkes
hall 1 cross training
>
Tuesday, 17 November
Futsal advanced - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Futsal advanced - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 17 November
Heels - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 17 November
Running
Tue, 17 Nov 2020 - 18:45
18:45 - 20:15
Running training advanced - Registration required
Armand van der Smissen
Meeting point_running
>
Tuesday, 17 November
Futsal beginners - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Futsal beginners - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 17 November
Soccer
Tue, 17 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Soccer women selection - Registration required
Dingo Timisela
Soccer Pitch A
19:00 - 20:30
Soccer women 2 - Registration required
Bas Rademakers
Soccer Pitch B
20:30 - 22:00
Soccer men sun 2 - Registration required
Stefan van der Ruit
Soccer Pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sun 3 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Tuesday, 17 November
Hip hop - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 17 November
Handball - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Handball - Registration required
Vera Bouwhuis
Hall 2 Korfball
>
Tuesday, 17 November
Hockey
Tue, 17 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey men 2 - Registration required
Stijn van der Meijs
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 2 - Registration required
Nanko Cornelissen
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey men 1 - Registration required
Jasper Schalk
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 8 - Registration required
Mark Overkamp
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 9 - Registration required
Sander van Steenderen de Kok
Combi B Hockey
>
Tuesday, 17 November
Xcore - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 17 November
Body shape - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 17 November
Badminton
Tue, 17 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton 1 - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 17 November
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Tue, 17 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Tuesday, 17 November
Rugby - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required

Rugby Field
>
Tuesday, 17 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 17 November
Classical ballet advanced - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Classical ballet advanced - Registration required
Pepijn Roelofs
Dance_Hall
>
Tuesday, 17 November
Basketball
Tue, 17 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball all levels - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 4 - Registration required
Davie van Terheijden
Hall 2a Bas-volleyball
21:30 - 23:00
Basketball 3x3 - Registration required
John Bernabela
Hall 1a Bas-volleyball
>
Tuesday, 17 November
Kickboxing - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 21:30
21:30 - 23:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Tuesday, 17 November
Lap swim - Registration required
Tue, 17 Nov 2020 - 21:30
21:30 - 22:30
Lap swim - Registration required
Rik Rozendaal
Swim Drieburcht

WEDNESDAY, 18 NOVEMBER
>
Wednesday, 18 November
Fitness
Wed, 18 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Wednesday, 18 November
Staff
Wed, 18 Nov 2020 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Per van der Wijst
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 18 November
VTC
Wed, 18 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 18 November
Yoga - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 18 November
Jumping fitness - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 18 November
Mindfulness - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Mindfulness - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 18 November
Keep moving - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 18 November
Club power - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 2a Club power
18:00 - 19:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 18 November
Latin solo - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 18 November
Spinning
Wed, 18 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 18 November
KANS - Staff Only! - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
KANS - Staff Only! - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade yoga
>
Wednesday, 18 November
Basketball
Wed, 18 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Basketball men 3 - Registration required
Yorick Valk
Hall 1b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Basketball women 3 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 2 - Registration required
Tammo van Dijck
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 2 - Registration required
Clayton Goeloe
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball women 1 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1a Bas-volleyball
>
Wednesday, 18 November
Classical ballet beginners - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet beginners - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 18 November
Cross training - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
hall 1 cross training
>
Wednesday, 18 November
Insanity - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 18 November
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 18 November
Body shape - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 18 November
Climbing
Wed, 18 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 18 November
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 18 November
Association sports TSTV Lacoste - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 23:00
Association sports TSTV Lacoste - Registration required

Tennis_court 4-9
>
Wednesday, 18 November
Boot camp - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Boot camp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 18 November
Boxing
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Jeroen Verhoeven
Hall 4 Boxing/yoga
>
Wednesday, 18 November
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Helena Sic
Dance_Hall
>
Wednesday, 18 November
Soccer
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Soccer men sat 2 - Registration required
Regi Essed
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer men sat 3 - Registration required
Jan van Corven
Soccer Pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sun 4 - Registration required

Soccer Pitch B
20:30 - 22:00
Soccer women beginners - Registration required

Soccer Pitch A
>
Wednesday, 18 November
Squash
Wed, 18 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required

Squash court 3-4
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required

Squash court 3-4
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required

Squash court 3-4
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required

Squash court 3-4
>
Wednesday, 18 November
Jazz dance beginners - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:15
Jazz dance beginners - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 18 November
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Dong Li
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 18 November
Hockey
Wed, 18 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey men 4 - Registration required
Julia van Well
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey men 5 - Registration required
Jelle Oosterveld
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey men 3 - Registration required
Julia van Well
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 3 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 4 - Registration required
Thijmen van de Gevel
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 7 - Registration required
Mark Aarts
Combi B Hockey
>
Wednesday, 18 November
Lap swim - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 20:30
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Wednesday, 18 November
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Raifa Bazzi
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 18 November
Contemporary advanced - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Contemporary advanced - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Wednesday, 18 November
Gymnastics beginners - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Gymnastics beginners - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Wednesday, 18 November
Korfball
Wed, 18 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Korfball mixed - Registration required
Johan Bonekamp
Hall 2 Korfball
>
Wednesday, 18 November
Water polo - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Water polo - Registration required

Swim Drieburcht
>
Wednesday, 18 November
Zumba - Registration required
Wed, 18 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

THURSDAY, 19 NOVEMBER
>
Thursday, 19 November
Fitness
Thu, 19 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Thursday, 19 November
VTC
Thu, 19 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 19 November
Yoga - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Brigitte Schaperkotter
Esplanade yoga
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 19 November
Jumping fitness - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 19 November
Pole dancing - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 19 November
Keep moving
Thu, 19 Nov 2020 - 16:45
16:45 - 17:45
Keep moving
Konstantina Eleni Georgiadou
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 19 November
Club power - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Madelene Munnik
Hall 2a Club power
>
Thursday, 19 November
Lap swim - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required

Swim Drieburcht
>
Thursday, 19 November
Spinning
Thu, 19 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning/core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 19 November
Tennis
Thu, 19 Nov 2020 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 19 November
Hockey
Thu, 19 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey keepers training - Registration required
Willemijn Moest
Water-based pitch A
18:00 - 19:30
Hockey women 6 - Registration required
Marlijn Zwijgers
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey men 1 - Registration required
Jasper Schalk
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 5 - Registration required
Lucas Holtzer
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 2 - Registration required
Stijn van der Meijs
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 2 - Registration required
Nanko Cornelissen
Water-based pitch A
>
Thursday, 19 November
Infini-T demo closed training - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Infini-T demo closed training - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Dance_Hall
>
Thursday, 19 November
Volleyball
Thu, 19 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball men 6 - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 12 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
18:00 - 19:30
Volleyball women 13 - Registration required
Tjeerd Hermkes
Sports hall Jozefmavo b
18:00 - 19:30
Volleyball women 14 - Registration required
Boris Kox
Hall 2b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 5 - Registration required
Tijmen Arends
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 7 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 3 - Registration required
Jelle van Orsouw
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 4 - Registration required
Boris Kox
Hall 1c Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 5 - Registration required
Raoul Thomas
Sports hall Jozefmavo b
19:30 - 21:00
Volleyball women 2 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 3 - Registration required
Wiebe Kuipers
Hall 2a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 6 - Registration required
Lars Tersluijsen
Hall 2b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 8 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
21:00 - 22:30
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball women 11 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
21:00 - 22:30
Volleyball women 4 - Registration required
Jelle Cornelussen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 1c Bas-volleyball
>
Thursday, 19 November
Climbing
Thu, 19 Nov 2020 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Danny Vong
Hall 2c Climbing
>
Thursday, 19 November
Running
Thu, 19 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Thursday, 19 November
Soccer
Thu, 19 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Soccer sun 2 - Registration required
Stefan van der Ruit
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer women 2 - Registration required
Sjors Reutelingsperger
Soccer Pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 1 - Registration required
Erik Oeben
Soccer Pitch B
20:30 - 22:00
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
Soccer Pitch A
>
Thursday, 19 November
Uni-T demo closed training - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Dance_Hall
>
Thursday, 19 November
Body Shape - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 19:45
19:45 - 20:45
Body Shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 19 November
Club yoga - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:00
Club yoga - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Esplanade Club yoga
>
Thursday, 19 November
Boxing
Thu, 19 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing/yoga
21:30 - 22:30
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing/yoga
>
Thursday, 19 November
Zumba - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Chern Jansen
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 19 November
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 19 November
Cross training
Thu, 19 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:00
Cross training
Bart Schuurkes
T kwadraat cross train.
>
Thursday, 19 November
Gymnastics - Registration required
Thu, 19 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Gymnastics - Registration required
Timothy Claessen
de Salto
>
Thursday, 19 November
Korfball
Thu, 19 Nov 2020 - 21:00
21:00 - 22:30
Korfball mixed - Registration required
Kim Koppes
Hall 2 Korfball

FRIDAY, 20 NOVEMBER
>
Friday, 20 November
Fitness
Fri, 20 Nov 2020 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center
Fitness Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Fitness Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Friday, 20 November
VTC
Fri, 20 Nov 2020 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 20 November
Jumping fitness - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 20 November
Club Power - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Club Power - Registration required
Kelly Rademakers
Hall 2a Club power
>
Friday, 20 November
Futsal advanced - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Futsal advanced - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Friday, 20 November
Staff
Fri, 20 Nov 2020 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8, 9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 20 November
Zumba - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 17:15
17:15 - 18:15
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 20 November
Cross training - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
hall 1 cross training
>
Friday, 20 November
Insanity - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Madelene Munnik
Hall 4 Insanity
>
Friday, 20 November
Xcore - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Konstantina Eleni Georgiadou
Dance_Hall
>
Friday, 20 November
Spinning
Fri, 20 Nov 2020 - 18:15
18:15 - 19:15
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Friday, 20 November
Kickboxing - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing/yoga
>
Friday, 20 November
Rugby - Registration required
Fri, 20 Nov 2020 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required
Vacature
Soccer Pitch A
>
Friday, 20 November
Boxing
Fri, 20 Nov 2020 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing/yoga
downup