Sports Schedule
Search


TODAY:
WEDNESDAY, 22 SEPTEMBER
>
Wednesday, 22 September
Fitness
Wed, 22 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Wednesday, 22 September
Staff
Wed, 22 Sep 2021 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 19:00
Staff squash no trainer - Registration required

Squash court 3-4 staff
17:30 - 18:30
Staff stretching - Registration required
Anne Derks
Esplanade Yoga
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 22 September
VTC
Wed, 22 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 22 September
Yoga - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Dora Olti
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 22 September
Pilates - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 12:00
12:00 - 13:00
Pilates - Registration required
Mylene Remezond
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 22 September
Jumping fitness - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 22 September
Club power - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 22 September
Keep moving - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 22 September
Latin solo - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 22 September
Spinning
Wed, 22 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 22 September
Basketball
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Basketball men 3 - Registration required
Yorick Valk
Hall 1b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Basketball women 2 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 4 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
>
Wednesday, 22 September
Bootcamp - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Bootcamp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 22 September
Classical ballet - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 22 September
Hockey
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey men 5

Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey men 4 - Registration required
Jelle Oosterveld
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 9 - Registration required
Maaike Willekes
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 3 - Registration required
Mark Overkamp
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 4 - Registration required
Lucas Holtzer
Water-based pitch B
>
Wednesday, 22 September
Insanity - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 22 September
Soccer
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer men sat 6 - Registration required

Soccer Pitch B
18:00 - 19:30
Soccer men sun4 - Registration required

soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 3 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 5 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sun 3 - Registration required

soccer pitch A
>
Wednesday, 22 September
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 22 September
Body shape - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 22 September
Climbing
Wed, 22 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 22 September
Mindfulness - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 22 September
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
20:00 - 21:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 22 September
Boxing
Wed, 22 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
21:15 - 22:15
Boxing T kwdraat - Registration required
Abdel Aznag
T Kwadraat Fitness
>
Wednesday, 22 September
Cross training - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
>
Wednesday, 22 September
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Jenna Pennings
Dance_Hall
>
Wednesday, 22 September
Squash
Wed, 22 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
>
Wednesday, 22 September
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 22 September
Korfball
Wed, 22 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Korfball mixed - Registration required
Lex Haverland
Combi Korfball
>
Wednesday, 22 September
Lap swin - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 20:30
Lap swin - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 22 September
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 22 September
Water polo - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Water polo - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 22 September
Zumba - Registration required
Wed, 22 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

TOMORROW:
THURSDAY, 23 SEPTEMBER
>
Thursday, 23 September
Fitness
Thu, 23 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Thursday, 23 September
VTC
Thu, 23 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 23 September
Course self defense for women 1
Thu, 23 Sep 2021 - 10:00
10:00 - 12:00
Course self defense for women 1
Brechje Jacobs
Sports Hall 4 Pilates
>
Thursday, 23 September
Yoga - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 23 September
Jumping fitness - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 23 September
Pole dancing - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 23 September
Club power - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Thursday, 23 September
Keep moving - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 23 September
Lap swim - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required
Nathan Croes
Swim Drieburcht
>
Thursday, 23 September
Staff
Thu, 23 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 4 Staff mindfulness
17:00 - 18:00
Staff walking football
Dingo Timisela
Staff meeting point
17:15 - 18:30
Staff yoga - Registration required
Eileen Beneken
Esplanade Yoga
17:30 - 19:00
Staff beach volleyball - Registration required
Raoul Thomas
Beach court staff
20:00 - 21:00
Staff mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade Yoga
>
Thursday, 23 September
Spinning
Thu, 23 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 23 September
Tennis
Thu, 23 Sep 2021 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 23 September
Classical ballet advanced - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Classical ballet advanced - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Thursday, 23 September
Cricket - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Cricket - Registration required

Combi B Korfball
>
Thursday, 23 September
Cycling contact de Meet - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 20:00
Cycling contact de Meet - Registration required

Meeting point cycling
>
Thursday, 23 September
Hockey
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey keepers training - Registration required

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 11 - Registration required
Yves Beuken
Combi B Hockey
19:30 - 21:00
Hockey women 5 - Registration required
Lyndsay Willekes MacDonald
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 2 - Registration required

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey men 5 - Registration required
Julia van Well
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
>
Thursday, 23 September
Soccer
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer sun men 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer women 2 - Registration required
Sjors Reutelingsperger
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
Soccer Pitch B
>
Thursday, 23 September
Volleyball
Thu, 23 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 1 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 2 - Registration required
Marijke Braakman
Sports hall Jozefmavo b
18:00 - 19:30
Volleyball men 4 - Registration required
Emiel van Vliet
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 13 - Registration required
Tjeerd Hermkes
Hall 2a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 3 - Registration required
Tijmen Arends
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 5 - Registration required
Lars Tersluijsen
Hall 2b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 6 - Registration required

Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 10 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
19:30 - 21:00
Volleyball women 11 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 2
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 4 - Registration required
Wiebe Kuipers
Hall 1c Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 7 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
19:30 - 21:00
Volleyball women 8 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 3 - Registration required
Jelle Cornelussen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 6 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
21:00 - 22:30
Volleyball women 9 - Registration required
Roel Mosselveld
Sports Hall Jozefmavo a
21:00 - 23:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 1c Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
>
Thursday, 23 September
Contemporary advanced
Thu, 23 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:00
Contemporary advanced
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall
>
Thursday, 23 September
Course climbing Staff (1)
Thu, 23 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Course climbing Staff (1)
Stijn Rompa
Hall 2c Climbing staff
>
Thursday, 23 September
Course climbing 1 thu 6:30pm
Thu, 23 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Course climbing 1 thu 6:30pm
Danny Vong
Hall 2c Climbing
>
Thursday, 23 September
Cross training - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
>
Thursday, 23 September
Running
Thu, 23 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Thursday, 23 September
Uni-T demo open class - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo open class - Registration required
Claudia Wilmans
Dance_Hall
>
Thursday, 23 September
Body shape - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 23 September
Club yoga - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Club yoga - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 23 September
Boxing
Thu, 23 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
21:30 - 22:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Thursday, 23 September
Zumba - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 23 September
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 23 September
Basketball
Thu, 23 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
>
Thursday, 23 September
Jazz dance beginners - Registration required
Thu, 23 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:00
Jazz dance beginners - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall

FRIDAY, 24 SEPTEMBER
>
Friday, 24 September
Fitness
Fri, 24 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
08:15 - 09:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
08:30 - 09:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
09:15 - 10:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
09:30 - 10:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
09:45 - 10:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
10:30 - 11:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
10:45 - 11:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
11:00 - 12:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
11:45 - 12:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
12:00 - 13:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
12:30 - 13:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
13:00 - 14:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
13:15 - 14:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
13:45 - 14:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
14:15 - 15:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:30 - 15:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
15:00 - 16:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
15:30 - 16:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:45 - 16:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
16:15 - 17:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
16:45 - 17:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:15 - 18:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
17:30 - 18:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
18:15 - 19:15
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
18:30 - 19:30
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
18:45 - 19:45
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:30 - 20:30
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
19:45 - 20:45
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
20:00 - 21:00
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
20:45 - 21:45
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
21:00 - 22:00
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
21:15 - 22:15
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
22:00 - 23:00
Fitness strength F2 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 2
22:15 - 23:15
Fitness cardio only F1 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 1
22:30 - 23:30
Fitness strength F3 - Registration required
Instructor
Schedule_Fitness 3
>
Friday, 24 September
VTC
Fri, 24 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 24 September
Jumping fitness - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 24 September
Club power - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Friday, 24 September
Futsal - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Futsal - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Friday, 24 September
Staff
Fri, 24 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 24 September
Zumba - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 24 September
Cross training - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
Cross training outdoor
>
Friday, 24 September
Hockey
Fri, 24 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 21:00
Hockey activiteit

Water-based pitch
>
Friday, 24 September
Insanity - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Aleksandra Durankeva
Hall 4 Insanity
>
Friday, 24 September
Spinning
Fri, 24 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 18:50
Spinning - Registration required
Shelana L Poindexter
Hall 3 Spinning
>
Friday, 24 September
Xcore - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Friday, 24 September
Kickboxing - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Friday, 24 September
Rugby - Registration required
Fri, 24 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required
Vacature
soccer pitch A
>
Friday, 24 September
Boxing
Fri, 24 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing

SATURDAY, 25 SEPTEMBER
>
Saturday, 25 September
Fitness
Sat, 25 Sep 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Saturday, 25 September
Running
Sat, 25 Sep 2021 - 10:10
10:10 - 11:30
Running training TSAV Parcival - Registration required
Benoit Hendriks
Meeting point_running
>
Saturday, 25 September
Zumba - Registration required
Sat, 25 Sep 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba
>
Saturday, 25 September
VTC
Sat, 25 Sep 2021 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 25 September
Jumping fitness - Registration required
Sat, 25 Sep 2021 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Saturday, 25 September
Spinning
Sat, 25 Sep 2021 - 14:00
14:00 - 14:50
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning

SUNDAY, 26 SEPTEMBER
>
Sunday, 26 September
Fitness
Sun, 26 Sep 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Sunday, 26 September
Club power - Registration required
Sun, 26 Sep 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 26 September
Jumping fitness - Registration required
Sun, 26 Sep 2021 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 26 September
Insanity - Registration required
Sun, 26 Sep 2021 - 13:00
13:00 - 14:00
Insanity - Registration required
Savon van den Berk
Hall 4 Insanity
>
Sunday, 26 September
VTC
Sun, 26 Sep 2021 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 26 September
Body shape - Registration required
Sun, 26 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Body shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape

MONDAY, 27 SEPTEMBER
>
Monday, 27 September
Fitness
Mon, 27 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Monday, 27 September
Pilates
Mon, 27 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Monday, 27 September
VTC
Mon, 27 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 27 September
Jumping fitness - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 27 September
Tennis
Mon, 27 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 6,7 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 27 September
Body shape - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Monday, 27 September
Club power - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 27 September
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 27 September
Keep moving - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 27 September
Staff
Mon, 27 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
>
Monday, 27 September
Spinning
Mon, 27 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 27 September
Cycling contact de Meet - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 17:30
17:30 - 20:00
Cycling contact de Meet - Registration required
Dariush Cyrroes
Meeting point cycling
>
Monday, 27 September
Soccer
Mon, 27 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 20:00
Soccer goalkeeper training - Registration required

Soccer Pitch C
19:00 - 20:30
Soccer men sat 3 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer men sat 5 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 6 - Registration required

soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Monday, 27 September
Start to tennis staff only
Mon, 27 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
19:00 - 20:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
>
Monday, 27 September
Volleyball
Mon, 27 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 12 - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 2 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1b Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 2a Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 2b Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball men 5 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2c Bas-volleyball
>
Monday, 27 September
Yoga - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 27 September
Cross training members Fortis - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
>
Monday, 27 September
Korfball
Mon, 27 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Korfball mixed - Registration required

Combi A Korfball
20:00 - 21:30
Korfball women

Combi B Korfball
>
Monday, 27 September
Running
Mon, 27 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Monday, 27 September
Mindfulness - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 27 September
Xcore - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 27 September
Basketball
Mon, 27 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1 Bas-volleyball
>
Monday, 27 September
Female hip hop - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 27 September
Hockey
Mon, 27 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey women 10 - Registration required
Sander van Steenderen de Kok
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 12

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey trainings team - Registration required

Water-based pitch
>
Monday, 27 September
Pre skating - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Pre skating - Registration required
Erik Agterdenbos
Meeting_point
>
Monday, 27 September
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Mon, 27 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Monday, 27 September
Squash
Mon, 27 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 23:00
Squash contact Lancelot on FB

Squash court 1-4
>
Monday, 27 September
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 27 September
Kickboxing - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Monday, 27 September
Mobility stretching - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall
>
Monday, 27 September
Club yoga - Registration required
Mon, 27 Sep 2021 - 21:30
21:30 - 22:30
Club yoga - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club yoga

TUESDAY, 28 SEPTEMBER
>
Tuesday, 28 September
Fitness
Tue, 28 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Tuesday, 28 September
Staff
Tue, 28 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Staff pilates - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 5 Yoga pilates staff
17:15 - 18:15
Staff dance - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
18:30 - 20:00
Staff cycling - Registration required

Staff meeeting point cylcling
>
Tuesday, 28 September
VTC
Tue, 28 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 28 September
Breathing exercises - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 28 September
Yoga - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 28 September
Jumping fitness - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 28 September
Tennis
Tue, 28 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 28 September
Club power - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
>
Tuesday, 28 September
Keep moving - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 28 September
Old School Jazz - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Old School Jazz - Registration required
Ella De Coninck
Dance_Hall
>
Tuesday, 28 September
Pilates
Tue, 28 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Tuesday, 28 September
Spinning
Tue, 28 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 28 September
Boxing
Tue, 28 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Tuesday, 28 September
Cricket - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Cricket - Registration required

Combi B Korfball
>
Tuesday, 28 September
Futsal advanced - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Futsal advanced - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 28 September
Hockey
Tue, 28 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey men 3 - Registration required
Willem Gerritsma
Water-based pitch B
18:00 - 19:30
Hockey women 7 - Registration required
Elo��se Hellings
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey men 2

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 8 - Registration required
Mark Aarts
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey men 6 - Registration required
Thijmen van de Gevel
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 6 - Registration required
Teuntje Beumer
Combi A Hockey
>
Tuesday, 28 September
Soccer
Tue, 28 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer women 2 - Registration required
Robbert Spaargaren
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer men sun 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 2 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Tuesday, 28 September
Heels - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 28 September
Bootcamp - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Bootcamp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Tuesday, 28 September
Running
Tue, 28 Sep 2021 - 18:45
18:45 - 20:15
Running training - Registration required
Armand van der Smissen
Meeting point_running
>
Tuesday, 28 September
Futsal beginners - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Futsal beginners - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 28 September
Start to run staff only! - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Start to run staff only! - Registration required
Kees van Meer
Staff running
>
Tuesday, 28 September
Hip hop - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 28 September
Cross training members Fortis - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
20:30 - 21:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
>
Tuesday, 28 September
Handball - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Handball - Registration required

Hall 2 Korfball
>
Tuesday, 28 September
Xcore - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 28 September
Body shape - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 28 September
Badminton
Tue, 28 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton advanced - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 28 September
Rugby - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required

Rugby Field
>
Tuesday, 28 September
Uni-T demo open class - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo open class - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 28 September
Infini-T demo audition - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Infini-T demo audition - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 28 September
Baketball all levels - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Baketball all levels - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2a Bas-volleyball
>
Tuesday, 28 September
Basketball
Tue, 28 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball Open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
>
Tuesday, 28 September
Kickboxing - Registration required
Tue, 28 Sep 2021 - 21:30
21:30 - 23:00
Kickboxing - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing

WEDNESDAY, 29 SEPTEMBER
>
Wednesday, 29 September
Fitness
Wed, 29 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Wednesday, 29 September
Staff
Wed, 29 Sep 2021 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 19:00
Staff squash no trainer - Registration required

Squash court 3-4 staff
17:30 - 18:30
Staff stretching - Registration required
Anne Derks
Esplanade Yoga
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 29 September
VTC
Wed, 29 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 29 September
Yoga - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Dora Olti
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 29 September
Pilates - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 12:00
12:00 - 13:00
Pilates - Registration required
Mylene Remezond
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 29 September
Jumping fitness - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 29 September
Club power - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 29 September
Keep moving - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 29 September
Latin solo - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 29 September
Spinning
Wed, 29 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 29 September
Basketball
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Basketball men 3 - Registration required
Yorick Valk
Hall 1b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Basketball women 2 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 4 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
>
Wednesday, 29 September
Bootcamp - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Bootcamp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 29 September
Classical ballet - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 29 September
Insanity - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 29 September
Soccer
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer men sat 6 - Registration required

Soccer Pitch B
18:00 - 19:30
Soccer men sun4 - Registration required

soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 3 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 5 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sun 3 - Registration required

soccer pitch A
>
Wednesday, 29 September
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 29 September
Body shape - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 29 September
Climbing
Wed, 29 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 29 September
Mindfulness - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 29 September
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
20:00 - 21:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 29 September
Association sports TSTV Lacoste - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 23:00
Association sports TSTV Lacoste - Registration required

Tennis_court 4-9
>
Wednesday, 29 September
Boxing
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
21:15 - 22:15
Boxing T kwdraat - Registration required
Marco Middelkoop
T Kwadraat Fitness
>
Wednesday, 29 September
Cross training - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
>
Wednesday, 29 September
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Jenna Pennings
Dance_Hall
>
Wednesday, 29 September
Squash
Wed, 29 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
>
Wednesday, 29 September
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 29 September
Hockey
Wed, 29 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey men 4 - Registration required
Jelle Oosterveld
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 9 - Registration required
Maaike Willekes
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 3 - Registration required
Mark Overkamp
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 4 - Registration required
Lucas Holtzer
Water-based pitch B
>
Wednesday, 29 September
Korfball
Wed, 29 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Korfball mixed - Registration required
Lex Haverland
Combi Korfball
>
Wednesday, 29 September
Lap swin - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 20:00
20:00 - 20:30
Lap swin - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 29 September
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 29 September
Water polo - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Water polo - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 29 September
Zumba - Registration required
Wed, 29 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

THURSDAY, 30 SEPTEMBER
>
Thursday, 30 September
Fitness
Thu, 30 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Thursday, 30 September
VTC
Thu, 30 Sep 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 30 September
Course self defense for women 1
Thu, 30 Sep 2021 - 10:00
10:00 - 12:00
Course self defense for women 1
Brechje Jacobs
Sports Hall 4 Pilates
>
Thursday, 30 September
Yoga - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 30 September
Jumping fitness - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 30 September
Pole dancing - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 30 September
Club power - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Thursday, 30 September
Keep moving - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 30 September
Lap swim - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required
Nathan Croes
Swim Drieburcht
>
Thursday, 30 September
Staff
Thu, 30 Sep 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 4 Staff mindfulness
17:00 - 18:00
Staff walking football
Dingo Timisela
Staff meeting point
17:30 - 19:00
Staff beach volleyball - Registration required
Raoul Thomas
Beach court staff
20:00 - 21:00
Staff mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade Yoga
>
Thursday, 30 September
Spinning
Thu, 30 Sep 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 30 September
Tennis
Thu, 30 Sep 2021 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 30 September
Classical ballet advanced - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Classical ballet advanced - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Thursday, 30 September
Cricket - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Cricket - Registration required

Combi B Korfball
>
Thursday, 30 September
Cycling contact de Meet - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 20:00
Cycling contact de Meet - Registration required

Meeting point cycling
>
Thursday, 30 September
Hockey
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey keepers training - Registration required

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 11 - Registration required
Yves Beuken
Combi B Hockey
19:30 - 21:00
Hockey women 5 - Registration required
Lyndsay Willekes MacDonald
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 2 - Registration required

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey men 5 - Registration required
Julia van Well
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
>
Thursday, 30 September
Soccer
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer sun men 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer women 2 - Registration required
Sjors Reutelingsperger
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
Soccer Pitch B
>
Thursday, 30 September
Volleyball
Thu, 30 Sep 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 1 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 2 - Registration required
Marijke Braakman
Sports hall Jozefmavo b
18:00 - 19:30
Volleyball men 4 - Registration required
Emiel van Vliet
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 13 - Registration required
Tjeerd Hermkes
Hall 2a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 3 - Registration required
Tijmen Arends
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 5 - Registration required
Lars Tersluijsen
Hall 2b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 6 - Registration required

Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 10 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
19:30 - 21:00
Volleyball women 11 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 2
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 4 - Registration required
Wiebe Kuipers
Hall 1c Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 7 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
19:30 - 21:00
Volleyball women 8 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 3 - Registration required
Jelle Cornelussen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 6 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
21:00 - 22:30
Volleyball women 9 - Registration required
Roel Mosselveld
Sports Hall Jozefmavo a
21:00 - 23:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 1c Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
>
Thursday, 30 September
Course climbing Staff (1)
Thu, 30 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Course climbing Staff (1)
Stijn Rompa
Hall 2c Climbing staff
>
Thursday, 30 September
Course climbing 1 thu 6:30pm
Thu, 30 Sep 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Course climbing 1 thu 6:30pm
Danny Vong
Hall 2c Climbing
>
Thursday, 30 September
Cross training - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
>
Thursday, 30 September
Running
Thu, 30 Sep 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Thursday, 30 September
Uni-T demo audition - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo audition - Registration required
Claudia Wilmans
Dance_Hall
>
Thursday, 30 September
Body shape - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 30 September
Club yoga - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Club yoga - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 30 September
Boxing
Thu, 30 Sep 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
21:30 - 22:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Thursday, 30 September
Zumba - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Chern Jansen
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 30 September
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 30 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 30 September
Basketball
Thu, 30 Sep 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball

FRIDAY, 1 OCTOBER
>
Friday, 01 October
Fitness
Fri, 01 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Friday, 01 October
VTC
Fri, 01 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 01 October
Jumping fitness - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 01 October
Club power - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Friday, 01 October
Futsal - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Futsal - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Friday, 01 October
Staff
Fri, 01 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 01 October
Zumba - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 01 October
Cross training - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
Cross training outdoor
>
Friday, 01 October
Insanity - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Aleksandra Durankeva
Hall 4 Insanity
>
Friday, 01 October
Spinning
Fri, 01 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 18:50
Spinning - Registration required
Shelana L Poindexter
Hall 3 Spinning
>
Friday, 01 October
Xcore - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Friday, 01 October
Kickboxing - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Friday, 01 October
Rugby - Registration required
Fri, 01 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required
Vacature
soccer pitch A
>
Friday, 01 October
Boxing
Fri, 01 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing

SATURDAY, 2 OCTOBER
>
Saturday, 02 October
Fitness
Sat, 02 Oct 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Saturday, 02 October
Running
Sat, 02 Oct 2021 - 10:10
10:10 - 11:30
Running training TSAV Parcival - Registration required
Benoit Hendriks
Meeting point_running
>
Saturday, 02 October
Zumba - Registration required
Sat, 02 Oct 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Zumba - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Zumba
>
Saturday, 02 October
VTC
Sat, 02 Oct 2021 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 02 October
Jumping fitness - Registration required
Sat, 02 Oct 2021 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Saturday, 02 October
Spinning
Sat, 02 Oct 2021 - 14:00
14:00 - 14:50
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning

SUNDAY, 3 OCTOBER
>
Sunday, 03 October
Fitness
Sun, 03 Oct 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Sunday, 03 October
Club power - Registration required
Sun, 03 Oct 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 03 October
Jumping fitness - Registration required
Sun, 03 Oct 2021 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 03 October
VTC
Sun, 03 Oct 2021 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 03 October
Body shape - Registration required
Sun, 03 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Body shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape

MONDAY, 4 OCTOBER
>
Monday, 04 October
Fitness
Mon, 04 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Monday, 04 October
Pilates
Mon, 04 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Monday, 04 October
VTC
Mon, 04 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 04 October
Jumping fitness - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 04 October
Tennis
Mon, 04 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 6,7 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 04 October
Body shape - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Monday, 04 October
Club power - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 04 October
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 04 October
Keep moving - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 04 October
Staff
Mon, 04 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
17:30 - 18:30
Staff kans - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade Yoga
>
Monday, 04 October
Spinning
Mon, 04 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 04 October
Soccer
Mon, 04 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 20:00
Soccer goalkeeper training - Registration required

Soccer Pitch C
19:00 - 20:30
Soccer men sat 3 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer men sat 5 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 6 - Registration required

soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Monday, 04 October
Start to tennis staff only
Mon, 04 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
19:00 - 20:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
>
Monday, 04 October
Volleyball
Mon, 04 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 12 - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 2 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1b Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 2a Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 2b Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball men 5 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2c Bas-volleyball
>
Monday, 04 October
Yoga - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 04 October
Cross training members Fortis - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
>
Monday, 04 October
Korfball
Mon, 04 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Korfball mixed - Registration required

Combi A Korfball
20:00 - 21:30
Korfball women

Combi B Korfball
>
Monday, 04 October
Running
Mon, 04 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Monday, 04 October
Mindfulness - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 04 October
Xcore - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 04 October
Basketball
Mon, 04 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1 Bas-volleyball
>
Monday, 04 October
Female hip hop - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 04 October
Hockey
Mon, 04 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey women 10 - Registration required
Sander van Steenderen de Kok
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 12

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey trainings team - Registration required

Water-based pitch
>
Monday, 04 October
Ice skating
Mon, 04 Oct 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Ice skating 1+2 - Registration required
Erik Agterdenbos
Ice Skating 400m
20:00 - 21:00
Ice skating beginners - Registration required
Vacature
Ice skating rink I.Wust
>
Monday, 04 October
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Mon, 04 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Monday, 04 October
Squash
Mon, 04 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 23:00
Squash contact Lancelot on FB

Squash court 1-4
>
Monday, 04 October
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Monday, 04 October
Kickboxing - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Monday, 04 October
Mobility stretching - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall
>
Monday, 04 October
Pre skating - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Pre skating - Registration required
Erik Agterdenbos
Meeting_point
>
Monday, 04 October
Club yoga - Registration required
Mon, 04 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 22:30
Club yoga - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club yoga

TUESDAY, 5 OCTOBER
>
Tuesday, 05 October
Fitness
Tue, 05 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Tuesday, 05 October
Staff
Tue, 05 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Staff pilates - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 5 Yoga pilates staff
17:15 - 18:15
Staff dance - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
18:30 - 20:00
Staff cycling - Registration required

Staff meeeting point cylcling
>
Tuesday, 05 October
VTC
Tue, 05 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 05 October
Breathing exercises - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 05 October
Yoga - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 05 October
test 1
Tue, 05 Oct 2021 - 14:30
14:30 - 15:20
test 1
Aleksandra Durankeva
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 05 October
Jumping fitness - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 05 October
Tennis
Tue, 05 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 05 October
Club power - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
>
Tuesday, 05 October
Keep moving - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 05 October
Old School Jazz - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Old School Jazz - Registration required
Ella De Coninck
Dance_Hall
>
Tuesday, 05 October
Pilates
Tue, 05 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Tuesday, 05 October
Spinning
Tue, 05 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 05 October
Jiu Jitsu
Tue, 05 Oct 2021 - 17:30
17:30 - 19:00
Jiu jitsu/karate - Registration required
Jan Johannes Gerritsen
T Kwadraat Budo
>
Tuesday, 05 October
Boxing
Tue, 05 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
21:15 - 22:15
Boxing T kwdraat - Registration required
Marco Middelkoop
T Kwadraat Fitness
>
Tuesday, 05 October
Cricket - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Cricket - Registration required

Combi B Korfball
>
Tuesday, 05 October
Futsal advanced - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Futsal advanced - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 05 October
Hockey
Tue, 05 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey men 3 - Registration required
Willem Gerritsma
Water-based pitch B
18:00 - 19:30
Hockey women 7 - Registration required
Elo��se Hellings
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey men 2

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 8 - Registration required
Mark Aarts
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey men 6 - Registration required
Thijmen van de Gevel
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 6 - Registration required
Teuntje Beumer
Combi A Hockey
>
Tuesday, 05 October
Soccer
Tue, 05 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer women 2 - Registration required
Robbert Spaargaren
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer men sun 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 2 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Tuesday, 05 October
Heels - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 05 October
Bootcamp - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Bootcamp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Tuesday, 05 October
Running
Tue, 05 Oct 2021 - 18:45
18:45 - 20:15
Running training - Registration required
Armand van der Smissen
Meeting point_running
>
Tuesday, 05 October
Futsal beginners - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Futsal beginners - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 05 October
Start to run staff only! - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Start to run staff only! - Registration required
Kees van Meer
Staff running
>
Tuesday, 05 October
Hip hop - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 05 October
Cross training members Fortis - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
20:30 - 21:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
>
Tuesday, 05 October
Handball - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Handball - Registration required

Hall 2 Korfball
>
Tuesday, 05 October
Xcore - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 05 October
Body shape - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 05 October
Badminton
Tue, 05 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton advanced - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 05 October
Rugby - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required

Rugby Field
>
Tuesday, 05 October
Uni-T demo closed training - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 05 October
Infini-T demo closed training - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Infini-T demo closed training - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 05 October
Baketball all levels - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Baketball all levels - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2a Bas-volleyball
>
Tuesday, 05 October
Basketball
Tue, 05 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball Open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
>
Tuesday, 05 October
Kickboxing - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 23:00
Kickboxing - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Tuesday, 05 October
Lap swim - Registration required
Tue, 05 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 22:30
Lap swim - Registration required
Jasper Gerritsen
Swim Drieburcht

WEDNESDAY, 6 OCTOBER
>
Wednesday, 06 October
Fitness
Wed, 06 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Wednesday, 06 October
Staff
Wed, 06 Oct 2021 - 08:15
08:15 - 09:00
Staff yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:00 - 18:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 19:00
Staff squash no trainer - Registration required

Squash court 3-4 staff
17:30 - 18:30
Staff stretching - Registration required
Anne Derks
Esplanade Yoga
18:00 - 19:00
Staff tennis 6,7,8 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Staff tennis 9 staff only! - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Wednesday, 06 October
VTC
Wed, 06 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Wednesday, 06 October
Yoga - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
10:30 - 11:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
17:15 - 18:30
Yoga - Registration required
Dora Olti
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 06 October
Pilates - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 12:00
12:00 - 13:00
Pilates - Registration required
Mylene Remezond
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 06 October
test
Wed, 06 Oct 2021 - 14:30
14:30 - 15:20
test

Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 06 October
Jumping fitness - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Wednesday, 06 October
Club power - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Wednesday, 06 October
Keep moving - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Wednesday, 06 October
Latin solo - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Latin solo - Registration required
Anna Shekiladze
Dance_Hall
>
Wednesday, 06 October
Spinning
Wed, 06 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Wednesday, 06 October
Basketball
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Basketball men 3 - Registration required
Yorick Valk
Hall 1b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Basketball women 2 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Basketball men 4 - Registration required

Hall 1a Bas-volleyball
>
Wednesday, 06 October
Bootcamp - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Bootcamp - Registration required
Anne-May Hali
Meeting point boot camp
>
Wednesday, 06 October
Classical ballet - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Classical ballet - Registration required
Annette Waterschoot
Dance_Hall
>
Wednesday, 06 October
Insanity - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Lennart Becker
Hall 4 Insanity
>
Wednesday, 06 October
Soccer
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer men sat 6 - Registration required

Soccer Pitch B
18:00 - 19:30
Soccer men sun4 - Registration required

soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 3 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer men sat 5 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer men sun 3 - Registration required

soccer pitch A
>
Wednesday, 06 October
Table tennis 1 - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Table tennis 1 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 06 October
Body shape - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Wednesday, 06 October
Climbing
Wed, 06 Oct 2021 - 18:30
18:30 - 20:30
Climbing certificate needed - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 2c Climbing
>
Wednesday, 06 October
Mindfulness - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Hall 5 Yoga pilates
>
Wednesday, 06 October
Association Sports TSBV Sauron - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
20:00 - 21:00
Association Sports TSBV Sauron - Registration required

Hall 2a Badminton
>
Wednesday, 06 October
Association sports TSTV Lacoste - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 23:00
Association sports TSTV Lacoste - Registration required

Tennis_court 4-9
>
Wednesday, 06 October
Boxing
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Boxing advanced - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Oughris
Hall 4 Boxing
21:15 - 22:15
Boxing T kwdraat - Registration required
Marco Middelkoop
T Kwadraat Fitness
>
Wednesday, 06 October
Cross training - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required
Anne-May Hali
Cross training outdoor
>
Wednesday, 06 October
Jazz dance advanced - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Jazz dance advanced - Registration required
Jenna Pennings
Dance_Hall
>
Wednesday, 06 October
Squash
Wed, 06 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
19:00 - 20:00
Squash beginners - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:00 - 20:45
Squash 3 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
20:45 - 21:30
Squash 2 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 1-2
21:30 - 22:30
Squash 1 - Registration required
Eli Mambwe
Squash court 3-4
>
Wednesday, 06 October
Table tennis 2 - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:30
Table tennis 2 - Registration required
Sietse van Meer
Hall 2b Table tennis
>
Wednesday, 06 October
Hockey
Wed, 06 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey men 4 - Registration required
Jelle Oosterveld
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 9 - Registration required
Maaike Willekes
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 3 - Registration required
Mark Overkamp
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey women 4 - Registration required
Lucas Holtzer
Water-based pitch B
>
Wednesday, 06 October
Korfball
Wed, 06 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Korfball mixed - Registration required
Lex Haverland
Combi Korfball
>
Wednesday, 06 October
Lap swin - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 20:30
Lap swin - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 06 October
Contemporary beginners - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Contemporary beginners - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Wednesday, 06 October
Water polo - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Water polo - Registration required
Vacature
Swim Drieburcht
>
Wednesday, 06 October
Zumba - Registration required
Wed, 06 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba

THURSDAY, 7 OCTOBER
>
Thursday, 07 October
Fitness
Thu, 07 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Thursday, 07 October
VTC
Thu, 07 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Thursday, 07 October
Course self defense for women 1
Thu, 07 Oct 2021 - 10:00
10:00 - 12:00
Course self defense for women 1
Brechje Jacobs
Sports Hall 4 Pilates
>
Thursday, 07 October
Yoga - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 14:30
14:30 - 15:45
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
15:45 - 17:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
17:45 - 19:00
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
19:00 - 20:15
Yoga - Registration required
Hanneke Hoogers
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 07 October
Jumping fitness - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Thursday, 07 October
Pole dancing - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
17:00 - 18:00
Pole dancing - Registration required
Antoni Wanders
Dance_Hall
>
Thursday, 07 October
Club power - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 2a Club power
>
Thursday, 07 October
Keep moving - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Julia Jonkers
Hall 1 Keep moving
>
Thursday, 07 October
Lap swim - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Lap swim - Registration required
Nathan Croes
Swim Drieburcht
>
Thursday, 07 October
Staff
Thu, 07 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 4 Staff mindfulness
17:00 - 18:00
Staff walking football
Dingo Timisela
Staff meeting point
17:15 - 18:30
Staff yoga - Registration required
Eileen Beneken
Esplanade Yoga
20:00 - 21:00
Staff mindfulness - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade Yoga
>
Thursday, 07 October
Spinning
Thu, 07 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning core - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Spinning
>
Thursday, 07 October
Tennis
Thu, 07 Oct 2021 - 17:30
17:30 - 18:30
Tennis 7 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
18:30 - 19:45
Tennis 5 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
19:45 - 21:00
Tennis 3/4 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Gerben Oomen
Tennis court 1-3 tennis
>
Thursday, 07 October
Classical ballet advanced - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Classical ballet advanced - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Thursday, 07 October
Cricket - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Cricket - Registration required

Combi B Korfball
>
Thursday, 07 October
Hockey
Thu, 07 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey keepers training - Registration required

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 11 - Registration required
Yves Beuken
Combi B Hockey
19:30 - 21:00
Hockey women 5 - Registration required
Lyndsay Willekes MacDonald
Combi A Hockey
21:00 - 22:30
Hockey men 2 - Registration required

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey men 5 - Registration required
Julia van Well
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
>
Thursday, 07 October
Soccer
Thu, 07 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer sun men 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer sat men 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
19:30 - 21:00
Soccer women 2 - Registration required
Sjors Reutelingsperger
Soccer Pitch B
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer sat men 2 - Registration required

soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
Soccer Pitch B
>
Thursday, 07 October
Volleyball
Thu, 07 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 1 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
18:00 - 19:30
Volleyball beginners 2 - Registration required
Marijke Braakman
Sports hall Jozefmavo b
18:00 - 19:30
Volleyball men 4 - Registration required
Emiel van Vliet
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 13 - Registration required
Tjeerd Hermkes
Hall 2a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 3 - Registration required
Tijmen Arends
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 5 - Registration required
Lars Tersluijsen
Hall 2b Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 6 - Registration required

Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 10 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
19:30 - 21:00
Volleyball women 11 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 2
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 4 - Registration required
Wiebe Kuipers
Hall 1c Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Volleyball women 7 - Registration required
Hans van den Heuvel
Sports Hall Jozefmavo a
19:30 - 21:00
Volleyball women 8 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2a Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 3 - Registration required
Jelle Cornelussen
Hall 1b Bas-volleyball
21:00 - 22:30
Volleyball men 6 - Registration required
Andrew van Vliet
Sports hall Jozefmavo b
21:00 - 22:30
Volleyball women 9 - Registration required
Roel Mosselveld
Sports Hall Jozefmavo a
21:00 - 23:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 1c Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1a Bas-volleyball
>
Thursday, 07 October
Contemporary advanced
Thu, 07 Oct 2021 - 18:30
18:30 - 20:00
Contemporary advanced
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall
>
Thursday, 07 October
Cross training - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training - Registration required

Cross training outdoor
>
Thursday, 07 October
Running
Thu, 07 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Thursday, 07 October
Uni-T demo closed training - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Dance_Hall
>
Thursday, 07 October
Body shape - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Silvia Groeneweg
Hall 3 Body shape
>
Thursday, 07 October
Club yoga - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 20:15
20:15 - 21:15
Club yoga - Registration required
Konstantina Strantzali
Hall 5 Yoga pilates
>
Thursday, 07 October
Boxing
Thu, 07 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
21:30 - 22:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Thursday, 07 October
Zumba - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 20:45
20:45 - 21:45
Zumba - Registration required
Chern Jansen
Hall 3 Zumba
>
Thursday, 07 October
Association sports Dancenation - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:00
Association sports Dancenation - Registration required

Dance_Hall
>
Thursday, 07 October
Basketball
Thu, 07 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
>
Thursday, 07 October
Jazz dance beginners - Registration required
Thu, 07 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:00
Jazz dance beginners - Registration required
Kevin Ruijters
Esplanade ballet_hall

FRIDAY, 8 OCTOBER
>
Friday, 08 October
Fitness
Fri, 08 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Friday, 08 October
VTC
Fri, 08 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Friday, 08 October
Jumping fitness - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Jumping fitness - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Jumping fitness
>
Friday, 08 October
Club power - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Britt van Kemenade
Hall 2a Club power
>
Friday, 08 October
Futsal - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Futsal - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Friday, 08 October
Staff
Fri, 08 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
18:00 - 19:00
Staff tennis 8,9 staff only! - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Friday, 08 October
Zumba - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Zumba - Registration required
Vitoria de Aquino Andrade
Hall 3 Zumba
>
Friday, 08 October
Cross training - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Cross training - Registration required
Nick Weerts
Cross training outdoor
>
Friday, 08 October
Insanity - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Insanity - Registration required
Aleksandra Durankeva
Hall 4 Insanity
>
Friday, 08 October
Spinning
Fri, 08 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 18:50
Spinning - Registration required
Shelana L Poindexter
Hall 3 Spinning
>
Friday, 08 October
Xcore - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Xcore - Registration required
Britt van Kemenade
Dance_Hall
>
Friday, 08 October
Kickboxing - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Friday, 08 October
Rugby - Registration required
Fri, 08 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required
Vacature
soccer pitch A
>
Friday, 08 October
Boxing
Fri, 08 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Boxing fitness - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing

SATURDAY, 9 OCTOBER
>
Saturday, 09 October
Fitness
Sat, 09 Oct 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Saturday, 09 October
Running
Sat, 09 Oct 2021 - 10:10
10:10 - 11:30
Running training TSAV Parcival - Registration required
Benoit Hendriks
Meeting point_running
>
Saturday, 09 October
Zumba - Registration required
Sat, 09 Oct 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Zumba - Registration required
Gina Danos
Hall 3 Zumba
>
Saturday, 09 October
VTC
Sat, 09 Oct 2021 - 11:20
11:20 - 12:20
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
16:15 - 17:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Saturday, 09 October
Jumping fitness - Registration required
Sat, 09 Oct 2021 - 12:30
12:30 - 13:45
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Saturday, 09 October
Spinning
Sat, 09 Oct 2021 - 14:00
14:00 - 14:50
Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Spinning

SUNDAY, 10 OCTOBER
>
Sunday, 10 October
Fitness
Sun, 10 Oct 2021 - 10:00
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Sunday, 10 October
Club power - Registration required
Sun, 10 Oct 2021 - 10:15
10:15 - 11:15
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Club power
>
Sunday, 10 October
Jumping fitness - Registration required
Sun, 10 Oct 2021 - 11:30
11:30 - 12:45
Jumping fitness - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Jumping fitness
>
Sunday, 10 October
Insanity - Registration required
Sun, 10 Oct 2021 - 13:00
13:00 - 14:00
Insanity - Registration required
Savon van den Berk
Hall 4 Insanity
>
Sunday, 10 October
VTC
Sun, 10 Oct 2021 - 13:00
13:00 - 14:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
15:00 - 16:00
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
18:15 - 19:15
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Sunday, 10 October
Body shape - Registration required
Sun, 10 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Body shape - Registration required
Marieke Hendriks
Hall 3 Body shape

MONDAY, 11 OCTOBER
>
Monday, 11 October
Fitness
Mon, 11 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Monday, 11 October
Pilates
Mon, 11 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Monday, 11 October
VTC
Mon, 11 Oct 2021 - 09:00
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Monday, 11 October
Jumping fitness - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 15:00
15:00 - 16:15
Jumping fitness - Registration required
Giovanna Pantano
Hall 3 Jumping fitness
>
Monday, 11 October
Tennis
Mon, 11 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
18:00 - 19:00
Tennis 9 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 6,7 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
21:00 - 22:00
Tennis 6 - Registration required
Vincent Moonen
Tennis court 1-3 tennis
>
Monday, 11 October
Body shape - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 16:15
16:15 - 17:15
Body shape - Registration required
Mylene Remezond
Hall 3 Body shape
>
Monday, 11 October
Club power - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 2a Club power
20:15 - 21:15
Club power - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club power
>
Monday, 11 October
Contemporary intermediate - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:15
Contemporary intermediate - Registration required
Kevin Ruijters
Dance_Hall
>
Monday, 11 October
Keep moving - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Monday, 11 October
Staff
Mon, 11 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:30
Staff badminton - Registration required

Hall 2b Badminton
17:30 - 18:30
Staff kans - Registration required
Ans Eestermans
Esplanade Yoga
>
Monday, 11 October
Spinning
Mon, 11 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning
Mylene Remezond
Hall 3 Spinning
19:15 - 20:05
Spinning - Registration required
Audrey Roemerman
Hall 3 Spinning
>
Monday, 11 October
Soccer
Mon, 11 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 20:00
Soccer goalkeeper training - Registration required

Soccer Pitch C
19:00 - 20:30
Soccer men sat 3 - Registration required
Bram van Corven
Soccer Pitch B
19:00 - 20:30
Soccer men sat 5 - Registration required
Jan van Corven
soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 6 - Registration required

soccer pitch A
20:30 - 22:00
Soccer men sat 7 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Monday, 11 October
Start to tennis staff only
Mon, 11 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
19:00 - 20:00
Start to tennis staff only
Peggy van der Heijden
Tennis court 7-9staff
>
Monday, 11 October
Volleyball
Mon, 11 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Volleyball men 2 - Registration required
Jeroen Goertz
Hall 1a Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 12 - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 1c Bas-volleyball
18:00 - 19:30
Volleyball women 2 - Registration required
Paul Mulder
Hall 1b Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball men 1 - Registration required
Ronald Vermeulen
Hall 2a Bas-volleyball
20:00 - 22:00
Volleyball women 1 - Registration required
Paul Mulder
Hall 2b Bas-volleyball
20:30 - 22:00
Volleyball men 5 - Registration required
Raoul Thomas
Hall 2c Bas-volleyball
>
Monday, 11 October
Yoga - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:15
Yoga - Registration required
Eileen Beneken
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 11 October
Cross training members Fortis - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
20:00 - 21:00
Cross training members Fortis - Registration required
Bart Schuurkes
Cross training outdoor
>
Monday, 11 October
Korfball
Mon, 11 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Korfball mixed - Registration required

Combi A Korfball
20:00 - 21:30
Korfball women

Combi B Korfball
>
Monday, 11 October
Running
Mon, 11 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Running training beginners - Registration required
Kees van Meer
Meeting point_running
>
Monday, 11 October
Mindfulness - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Mindfulness - Registration required
Pien van Klingeren
Hall 5 Yoga pilates
>
Monday, 11 October
Xcore - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Xcore - Registration required
Hester Ceton
Dance_Hall
>
Monday, 11 October
Basketball
Mon, 11 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Basketball men 2 - Registration required
Paul Stienen
Hall 1b Bas-volleyball
19:30 - 21:00
Basketball women 1 - Registration required
Toma�� Cvar
Hall 1a Bas-volleyball
21:00 - 23:00
Basketball men 1 - Registration required
Francesco Pizzocolo
Hall 1 Bas-volleyball
>
Monday, 11 October
Female hip hop - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Female hip hop - Registration required

Esplanade ballet_hall
>
Monday, 11 October
Hockey
Mon, 11 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Hockey women 10 - Registration required
Sander van Steenderen de Kok
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey women 12

Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey trainings team - Registration required

Water-based pitch
>
Monday, 11 October
Ice skating
Mon, 11 Oct 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Ice skating 1+2 - Registration required
Erik Agterdenbos
Ice Skating 400m
20:00 - 21:00
Ice skating beginners - Registration required
Vacature
Ice skating rink I.Wust
>
Monday, 11 October
Horse riding cont. Cave ne Cadas
Mon, 11 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 22:00
Horse riding cont. Cave ne Cadas

Horse riding
>
Monday, 11 October
Squash
Mon, 11 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 23:00
Squash contact Lancelot on FB

Squash court 1-4
>
Monday, 11 October
Divini-T demo closed training - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Divini-T demo closed training - Registration required

Esplanade ballet_hall
>
Monday, 11 October
Kickboxing - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Kickboxing - Registration required
Abdel Aznag
Hall 4 Boxing
>
Monday, 11 October
Mobility stretching - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Mobility stretching - Registration required
Savon van den Berk
Dance_Hall
>
Monday, 11 October
Pre skating - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 21:30
Pre skating - Registration required
Erik Agterdenbos
Meeting_point
>
Monday, 11 October
Club yoga - Registration required
Mon, 11 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 22:30
Club yoga - Registration required
Hester Ceton
Hall 3 Club yoga

TUESDAY, 12 OCTOBER
>
Tuesday, 12 October
Fitness
Tue, 12 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:00 - 10:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
09:15 - 09:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
10:00 - 11:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
10:30 - 11:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
11:00 - 12:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
12:00 - 13:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:00 - 14:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
13:15 - 13:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
14:00 - 15:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
14:30 - 15:00
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
15:00 - 16:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
15:45 - 16:15
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
16:00 - 17:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
17:00 - 17:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
17:00 - 18:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
18:00 - 19:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
19:00 - 19:30
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
19:00 - 20:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:00 - 21:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
20:15 - 20:45
Fitness guide Sports Center - Registration required
Instructor
Fitness guide
21:00 - 22:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
22:00 - 23:00
Fitness - Registration required
Fitness Instructor
Schedule_Fitness 1-3
>
Tuesday, 12 October
Staff
Tue, 12 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
Staff pilates - Registration required
Liedeke Dogge
Hall 5 Yoga pilates staff
17:15 - 18:15
Staff dance - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
18:30 - 20:00
Staff cycling - Registration required

Staff meeeting point cylcling
>
Tuesday, 12 October
VTC
Tue, 12 Oct 2021 - 08:00
08:00 - 09:00
VTC Yoga - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
09:00 - 10:00
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
10:15 - 11:15
VTC Power - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
12:15 - 13:15
VTC Spinning - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
13:30 - 14:00
VTC Core 30 - Registration required
Virtual sports VTC
Hall 3 Virtual sports
>
Tuesday, 12 October
Breathing exercises - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 12:45
12:45 - 13:45
Breathing exercises - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 12 October
Yoga - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 14:00
14:00 - 15:15
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
15:30 - 16:45
Yoga - Registration required
Hans op den Buijsch
Hall 5 Yoga pilates
>
Tuesday, 12 October
Jumping fitness - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:15
Jumping fitness - Registration required
Andrew van Vliet
Hall 3 Jumping fitness
>
Tuesday, 12 October
Tennis
Tue, 12 Oct 2021 - 16:00
16:00 - 17:00
Tennis beginners - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
17:00 - 18:00
Tennis 9 - Registration required
Hans van den Heuvel
Tennis court 1-3 tennis
19:00 - 20:00
Tennis 8 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
20:00 - 21:00
Tennis 7 - Registration required
Tim van de Sande
Tennis court 1-3 tennis
>
Tuesday, 12 October
Club power - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Club power - Registration required
Savon van den Berk
Hall 2a Club power
>
Tuesday, 12 October
Keep moving - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Keep moving - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 1 Keep moving
>
Tuesday, 12 October
Old School Jazz - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Old School Jazz - Registration required
Ella De Coninck
Dance_Hall
>
Tuesday, 12 October
Pilates
Tue, 12 Oct 2021 - 17:00
17:00 - 18:00
Pilates
Joeseph van Asten
Sports Hall 4 Pilates
>
Tuesday, 12 October
Spinning
Tue, 12 Oct 2021 - 17:15
17:15 - 18:05
Spinning - Registration required
Emile Petit
Hall 3 Spinning
18:15 - 19:30
Spinning - Registration required
Savon van den Berk
Hall 3 Spinning
>
Tuesday, 12 October
Jiu Jitsu
Tue, 12 Oct 2021 - 17:30
17:30 - 19:00
Jiu jitsu/karate - Registration required
Jan Johannes Gerritsen
T Kwadraat Budo
>
Tuesday, 12 October
Boxing
Tue, 12 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
19:30 - 20:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
20:30 - 21:30
Boxing fitness - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
21:15 - 22:15
Boxing T kwdraat - Registration required
Marco Middelkoop
T Kwadraat Fitness
>
Tuesday, 12 October
Futsal advanced - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:00
Futsal advanced - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 12 October
Hockey
Tue, 12 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Hockey men 3 - Registration required
Willem Gerritsma
Water-based pitch B
18:00 - 19:30
Hockey women 7 - Registration required
Elo��se Hellings
Water-based pitch A
19:30 - 21:00
Hockey men 2

Water-based pitch B
19:30 - 21:00
Hockey women 2 - Registration required
Marjolein Boers
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey men 1 - Registration required
Bart Hoorneman
Water-based pitch A
21:00 - 22:30
Hockey men 6 - Registration required
Thijmen van de Gevel
Combi B Hockey
21:00 - 22:30
Hockey women 1 - Registration required
Mark Jannink
Water-based pitch B
21:00 - 22:30
Hockey women 6 - Registration required
Teuntje Beumer
Combi A Hockey
>
Tuesday, 12 October
Soccer
Tue, 12 Oct 2021 - 18:00
18:00 - 19:30
Soccer women 2 - Registration required
Robbert Spaargaren
soccer pitch A
18:00 - 19:30
Soccer women 3 - Registration required
Michelle Reijven
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer men sun 2 - Registration required
Stefan van de Ruit
Soccer Pitch B
19:30 - 21:00
Soccer women 1 - Registration required
Dingo Timisela
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 1 - Registration required
Erik Oeben
soccer pitch A
21:00 - 22:30
Soccer men sat 2 - Registration required

Soccer Pitch B
>
Tuesday, 12 October
Heels - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 18:15
18:15 - 19:15
Heels - Registration required
Meggie Nieling
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 12 October
Bootcamp - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 18:30
18:30 - 19:30
Bootcamp - Registration required
Jens Kuijpers
Meeting point boot camp
>
Tuesday, 12 October
Running
Tue, 12 Oct 2021 - 18:45
18:45 - 20:15
Running training - Registration required
Armand van der Smissen
Meeting point_running
>
Tuesday, 12 October
Futsal beginners - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:00
Futsal beginners - Registration required
Abdelhakim Rifi
Hall 1 Futsal
>
Tuesday, 12 October
Start to run staff only! - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:00
19:00 - 20:30
Start to run staff only! - Registration required
Kees van Meer
Staff running
>
Tuesday, 12 October
Hip hop - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:15
19:15 - 20:15
Hip hop - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 12 October
Cross training members Fortis - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
20:30 - 21:30
Cross training members Fortis - Registration required
Linda Dekkers
Cross training outdoor
>
Tuesday, 12 October
Handball - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 21:00
Handball - Registration required

Hall 2 Korfball
>
Tuesday, 12 October
Xcore - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:30
19:30 - 20:30
Xcore - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 12 October
Body shape - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 19:45
19:45 - 20:45
Body shape - Registration required
Kimberly Le Conte
Hall 3 Body shape
>
Tuesday, 12 October
Badminton
Tue, 12 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:00
Badminton intermediate - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
20:00 - 21:30
Badminton advanced - Registration required
Tony de Haas
Hall 1a Badminton
21:00 - 22:00
Badminton beginners - Registration required
Fabian Tijhof
Hall 1b Badminton
>
Tuesday, 12 October
Rugby - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 20:00
20:00 - 21:30
Rugby - Registration required

Rugby Field
>
Tuesday, 12 October
Uni-T demo closed training - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 20:15
20:15 - 21:45
Uni-T demo closed training - Registration required
Claudia Wilmans
Esplanade ballet_hall
>
Tuesday, 12 October
Infini-T demo closed training - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 20:30
20:30 - 22:00
Infini-T demo closed training - Registration required
Konstantina Strantzali
Dance_Hall
>
Tuesday, 12 October
Baketball all levels - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Baketball all levels - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2a Bas-volleyball
>
Tuesday, 12 October
Basketball
Tue, 12 Oct 2021 - 21:00
21:00 - 22:30
Basketball Open court - Registration required
Angelo Desogus
Hall 2b Bas-volleyball
>
Tuesday, 12 October
Kickboxing - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 23:00
Kickboxing - Registration required
Menno Tubalawony
Hall 4 Boxing
>
Tuesday, 12 October
Lap swim - Registration required
Tue, 12 Oct 2021 - 21:30
21:30 - 22:30
Lap swim - Registration required
Jasper Gerritsen
Swim Drieburcht
downup